Flere sommejobber er allerede lyst ut - pass på søknadsfristene

Allerede nå kan du sikre deg sommerjobben. Flere arbeidsgivere har lyst ut stillinger og fristene for å sende inn søknad går snart ut.

   
 04.01.2011
 
Mari Gisvold
 
Illustrasjon
- Bachelor eller master? - Slik bygger du din personlige merkevare
- Pass på hvordan du ytrer deg i sosiale medier - Lik utdanning - forskjellige yrker
- Fremtidens yrker - Vidar jobbet i slummen i Afrika

(StudentTorget.no): 

Annonse



Semesteret har nettopp startet og sommeren virker fjern. Men dersom du ønsker å jobbe hos flere store norske bedrifter må du allerede nå begynne å planlegge jobb i sommer.

På hjemmesidene til både Schibsted, Skanska, NSB og Statnett ligger stillingsutlysningene klare for sommeren. På journalisten.no ligger en rekke vikarstillinger ute hos mediehuset VG og på finn.no og karrierestart.no kommer det opp flere titalls sommerstillinger. Enkelte av stedene går søknadsfristen ut allerede innen slutten av måneden.

 

Planlegg sommeren nå

Selv om oppstart er et halvt år frem i tid, kan bevisstheten på hva som legges ut når være avgjørende på om du får akkurat den sommerjobben du ønsker deg.

- Det er flere grunner til at vi er tidlig ute med annonsene om sommerjobb, forteller personalsjef i VG, Kristian Holli.
 STILLINGER DU KAN SØKE PÅ NÅ:

✔ Mediehuset VG: Søknadsfrist 31 januar.

NSB østlandsområdet, salg og service: Søknadsfrist 31 januar.

Skanska, bygg og anlegg: 13 februar.

Statnett, trainee: 8 januar.

Statnett, for studenter: 31 mars.

Schibsted, summer internship: Begynnelsen av mars.

✔  Schibsted, trainee: Begynnelsen av mars.

 

- For det første er det konkurranseaspektet. Vi er ute etter å få tak i de beste journalistene. Det er også viktig i forhold til planleggingen vår, at vi kommer tidlig i gang med rekrutteringen. Også er det vel greit for de som skal jobbe at de vet hva de skal gjøre til sommeren, sier han.

Han tror ikke den tidlige fristen som er 31. januar fører til at de går glipp av noen søkere.

- Vi har vært tidlig ute de to siste årene og hatt veldig bra søkermasse, jeg tror det har vært flere søkere de to siste årene enn tidligere, sier han. 

 

Tid til opplæring

Også i NSB er søknadsfristen satt til 31. januar. Dette tror ikke teamleder i NSB Ola Einar Sande fører til at de går glipp av noe betydelig antall søkere.

- Den tidlige fristen er fordi vi har et opplæringsprogram som man må gjennom før man begynner å jobbe hos oss. Det å jobbe i NSB er ikke bare å selge billetter. Vi har derfor et opplegg med opplæring, en slags skole før man kan begynne å jobbe, forklarer han.

Allerede før nyttår var en god del søknader på plass.

- Vi er kanskje de tidligste ute, men vi pleier å få det vi vil ha, sier Sande.

 




Si din mening om denne artikkelen:

Wow, this is in every repscet what I needed to know.22.01.12 11:32
Wow, this is in every repscet what I needed to know.

Legg til kommentar
Navn:
E-post:
Rep. kode:
freesms protection  =   Gjenta koden du ser på bildet.

Relaterte saker

Sommerjobben er verdt mer enn bare lønnen

Norske arbeidsgivere sier erfaring fra sommerjobber er viktig når de vurderer nyutdannede kandidater.
Les hele saken | Sommerjobb

Førstemann til mølla: Søk sommerjobb nå

For å sikre seg de beste sommerjobbene kan det være lurt å starte jakten allerede nå. Karriereekspertene forteller hvordan.
Les hele saken | Sommerjobb

1500 kjempet om møkkajobb

En bonde på Vestlandet så etter noen til å melke kyr og måke møkk på gården sin, men ante ikke at han satt på drømmejobben for blakke europeere.
Les hele saken | Sommerjobb

Fortsatt muligheter for å skaffe sommerjobb

Selv om sommerferien er rett rundt hjørnet finnes det fortsatt mange stillingsutlysninger der ute.
Les hele saken | Sommerjobb

Ikke bli lurt - du har også rettigheter

Mange sleipe sjefer utnytter sommervikarene sine. Sjekk ut hvilke rettigheter du har.
Les hele saken | Sommerjobb

10 tips for å få sommerjobb i utlandet

Har du lyst til å kombinere reising med jobb i sommer? Her får du tipsene du trenger.
Les hele saken | Sommerjobb
...NEW

Sommerjobben er verdt mer enn bare lønnen

Norske arbeidsgivere sier erfaring fra sommerjobber er viktig når de vurderer nyutdannede kandidater.
Les hele saken | Sommerjobb

 


 

 

 

 

 

Studentrabatt

Slik får du 80% rabatt på Adobe produkter!

Som student får du opptil 80 % rabatt på Adobe-produkter. Er du kvalifisert for rabattene? 

10 tips for å få sommerjobb i utlandet

Har du lyst til å kombinere reising med jobb i sommer? Her får du tipsene du trenger.
Les hele saken | Sommerjobb

Slik finner du de skjulte sommerjobbene

Det sies at seks av ti jobber aldri lyses ut. Jobbsøk utelukkende blant utlyste stillinger vil med andre ord begrense mulighetene dine.
Les hele saken | Sommerjobb

STUDENTKALENDER FOR HELE NORGE

HVA SKJER?

 Registrer ny kalenderevent (du må være logget inn)



Slik får du sommerjobb i siste liten

Har du ennå ikke skaffet deg inntekt til sommeren, er det på tide å ta grep nå.
Les hele saken | Sommerjobb

 

Bruk søkene under for å finne ditt studie!


Copyright © 1999 - 2013 StudentTorget.no - fra valg av utdanning til valg av første arbeidsgiver